Běh a hubnutí

běžecJe běh nejúčinnější cestou k hubnutí? Na odpověď se můžete zeptat sami sebe. Dokážete při jiném sportu zapojit tolik svalů najednou? A vykonávat jej souvisle po tak dlouhou dobu? S každým zapojeným svalem roste energetický výdej, protože sval bez spalování energie „nejede“. Další předpoklad je přirozenost pohybu díky které vydržíme vykonávat běh po delší dobu a tím déle spalovat.

Vhodnou cestou pro začátečníky je tzv. indiánský běh. Běžte si svým tempem (ideálně takovým abyste se nezadýchávali) a až si budete chtít odpočinout, přejděte v chůzi. Např. 5 minut běh a 10 minut chůze a to celé zopakujte třikrát. S postupem času prodlužujte běh a zkracujte chůzi. Důležité je aby vás běh bavil a začali jste chodit pravidelně. Kondice časem přijde.

Pro hubnutí je dobré hlídat si tepovou frekvenci. Bez problémů lez sehnat sporttester, který vás bude upozorňovat při překročení nastaveného rozmezí tepové frekvence. Pohybujte se v rozmezí 50 – 65 % své maximální tepové frekvence. Pokud nevlastníte sporttester, řiďte se jednoduchým pravidlem. Měli byste být schopni u běhu mluvit bez lapání po dechu.

Pokud překročíte hranici pro spalování tuků, začnete brát energii navíc z cukrů (glykogen, krevní glukóza). Spalování tuků tedy stále probíhá, ale ne úměrně vynakládanému úsilí. Ovšem zvyšujete si kondici, ale to už je téma na jiný článek:)

Pro zhubnutí využijte služeb společnosti Fitnessie (www.trener-fitness.cz)

Doporučujeme programy na tvarování postavy http://www.trener-fitness.cz/hubnuti-a-tvarovani-postavy/, http://www.studio-fitnessie.cz/lekce-9/pevne-bricho-a-zadek-206/ a také bežecké lekce pod vedením zkušeného trenéra atletiky http://www.trener-fitness.cz/outdoor-trenink/

PR – Komerční články

Jeden komentář u “Běh a hubnutí

  1. Myslím, že stejně dobrou cestou, ne-li lepší, je tanec. Záleží samozřejmě na každém jedinci, co ho bude více bavit. Já třeba běh nesnáším, nehledě na to, že mě odrazuje to, že velmi brzy mě píchá v boku, nebo už prostě nemůžu, i když neběžím nijak rychle. A hlavně mě běhání velmi brzy jednoduše nebaví, ale tančit dokážu hodiny a hodiny, až do naprostého padnutí :), protože to mě baví a doslova nabíjí :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek