Czech Point na Praze 9 slouží už devět měsíců

Czech PointMožnost získat na jednom místě úřední výpisy, které čas od času potřebuje každý člověk, se ještě před pár lety jevila jako zcela nereálná. Když se však chce, jde všechno, což potvrdil projekt ministerstva vnitra nazvaný Czech Point (Český podací ověřovací informační národní terminál), který umožňuje občanům získat na jednom místě výpisy hned ze čtyř veřejných i neveřejných informačních systémů – z katastru nemovitostí, obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku a z rejstříku trestů.

Jedním z prvních, komu byla svěřena odpovědnost vyzkoušet tento projekt v praxi, byl i Úřad městské části Praha 9. Czech Point tu funguje již od května 2007, a to hned na dvou místech – v informačních centrech na vysočanské radnici a v poliklinice na Proseku. Otevřeno je každý pracovní den, na radnici i v sobotu.

Kdo chce výpis z katastru nemovitostí, obchodního a živnostenského rejstříku, musí mí nejen doklad totožnosti, ale v případě katastru musí znát i číslo listu vlastnictví a katastrální území nebo parcelní číslo, případně číslo popisné nemovitosti. Pro žádost o výpis u výše zmiňovaných rejstříků je zase třeba vědět IČ obchodní organizace. Poplatek činí 100,- Kč za první stranu výpisu, za každou další stranu pak zaplatíte 50,-Kč.

Výpis z rejstříku trestů je možné vydat jen na základě platného dokladu totožnosti a dotyčný musí mít přidělené rodné číslo.O tento výpis mohou žádat i cizinci s trvalým pobytem na území republiky. Žádný formulář se nevyplňuje a poplatek činí 50,-Kč za každý výpis.


Praha 9 24.1.2008  TISKOVÁ ZPRÁVA


Praha 9


24.1.2008

TISKOVÁ ZPRÁVA

Czech Point na Praze 9 slouží už devět měsíců

Možnost získat na jednom místě úřední výpisy, které čas od času potřebuje každý člověk, se ještě před pár lety jevila jako zcela nereálná. Když se však chce, jde všechno, což potvrdil projekt ministerstva vnitra nazvaný Czech Point (Český podací ověřovací informační národní terminál), který umožňuje občanům získat na jednom místě výpisy hned ze čtyř veřejných i neveřejných informačních systémů – z katastru nemovitostí, obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku a z rejstříku trestů.

Jedním z prvních, komu byla svěřena odpovědnost vyzkoušet tento projekt v praxi, byl i Úřad městské části Praha 9. Czech Point tu funguje již od května 2007, a to hned na dvou místech – v informačních centrech na vysočanské radnici a v poliklinice na Proseku. Otevřeno je každý pracovní den, na radnici i v sobotu.

Kdo chce výpis z katastru nemovitostí, obchodního a živnostenského rejstříku, musí mí nejen doklad totožnosti, ale v případě katastru musí znát i číslo listu vlastnictví a katastrální území nebo parcelní číslo, případně číslo popisné nemovitosti. Pro žádost o výpis u výše zmiňovaných rejstříků je zase třeba vědět IČ obchodní organizace. Poplatek činí 100,- Kč za první stranu výpisu, za každou další stranu pak zaplatíte 50,-Kč.

Výpis z rejstříku trestů je možné vydat jen na základě platného dokladu totožnosti a dotyčný musí mít přidělené rodné číslo.O tento výpis mohou žádat i cizinci s trvalým pobytem na území republiky. Žádný formulář se nevyplňuje a poplatek činí 50,-Kč za každý výpis.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek