DomůČlánkyDevítka chce rozšířit park Přátelství

Komentáře

Devítka chce rozšířit park Přátelství — 6 komentářů

  1. Původně měly být parkovací domy 4. a) u Billy, b) v ul. Jiřetínské c) u polikliniky d) na místě bývalé vodárny (Veltruská ul.). Postupem času se počet snižoval, až na nynější 1 (slovy jeden) park. dům. Nejenom že nás úřady plíživě obírají o parkovací místa, ale z Proseka se stává parkoviště vozů s SPZ „U“ a „S“, takže nezaparkujete nikde ani dopoledne. Proč v této situaci rušit parkoviště v Jiřetínské ul., když za něj není náhrada? Dokud se nevyřeší parkování obyvatel Proseka, kteří bydlí ve středu sídliště např. parkovacími zónami, nemá cenu stavět parkovací dům na okraji sídliště a uvažovat o rozšíření parku. Pakovací garáže stojí u OBI. Na druhé straně jsou patrové garáže u SK Kompresory. Obě dvě budovy na opačném konci sídliště. Z kolika procent jsou zaplněny parkujícími? Kolik lidí bude v novém park. domě u Billy? Nepostaví se zase ráj pro zloděje aut?
    Všude ve světě jsou nejdražší a nejvyužívanější pozemky právě u stanic metra. Proč my tu máme mít park? Kvůli obyvatelům ul. Jablonecká? Kdo tam bydlí? Jestliže jsou stanice metra umístěny proti vší logice až na samém okraji sídliště (Včetně východů), proč toto kopírovat ve službách, v kulturních a volnočasových aktivitách a nechávat střed mrtvý. Například: Jediné cvičící stroje pro dospělé jsou mimo obvod sídliště – u proseckého hřbitova. Byl by problém, tyto stroje umístit uprostřed sídliště? Dětské hřiště s lanovými prvky – jediné, také na konci sídliště u Billy. Uprostřed sídliště si nemáte ani kam sednout na kávu.

  2. Dobrý večer,
    připravujeme projekt parkovacího domu u Billy, který bude možné realizovat až v průběhu roku 2015. Pozemek před obchodním domem získala Praha 9 až na přelomu let 2012/2013. Pokud by se podařilo tento projekt realizovat, je možné začít uvažovat o tzv. Modrých zónách v dostupné vzdálenosti.

  3. Dobrý den ohledně parku sem rád,ale mělo by se něco udělat s parkováním lidé kteří jdou na polikliniku nechtějí platit parkování a tak parkují v okolních ulicích.A městská policie pokutuje obyvatele kteří v těchto ulicích bydlí pro maličkosti místo aby dala pozor na ty co nechtěj platit.

  4. Dobrý den, park je moc hezký, ale kde parkovat na Proseku ??? Každý den zápasím se zaparkováním. Parkoviště u metra Střížkov je jediné místo kde má člověk jistotu. A v zimě, to je uplně nemožné, kolikrát člověk jezdí i půl hodiny než někdo odjede,aby mohl zaparkovat na místo něj. Já bych byla pro další parkoviště pro místní obyvatelé !!!!

  5. Bylo by pěkné, kdyby se park rozšířil. Ovšem byla bych mnohem radši, kdyby se vedle metra Střížkov (dle původního návrhu) postavilo parkoviště pro ty, kteří přijíždějí z okolí Prahy k metru. Dle mého názoru je situace s parkováním rok od roku horší na Proseku i Střížkově. V ulici Vysočanská se často nedá zaparkovat. Snadno si můžete ověřit, že ve všední dny dopoledne i odpoledne je parkoviště plné mimopražskými auty, kterých je tam většina. Pokud se podíváte například do ulic Jablonecká nebo Rumburská, tam auta parkují i ve dvou řadách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *