Devítka má QR kódy na svých budovách

QRvazanskyPraha 9 opatří významné budovy cedulkami s QR kódy. Prvních 32 plastových cedulí s tímto symbolem bude umístěno v květnu na radnici, kostely, divadlo, středisko sociální péče a základní a mateřské školy.

QR kód je v podstatě čárový kód obsahující velké množství informací. Do tohoto černobílého čtverečku se vejde více než 4000 znaků a je velmi jednoduše čitelný chytrým mobilním telefonem, který dnes používá již velká většina lidí.
„Moderní doba vyžaduje moderní přístupy. A rychlý přístup k informacím prostřednictvím moderních technologií je dnes jednou z nejdůležitějších věcí. Lidé chtějí mít informace přístupné rychle a jednoduše. Proto jsme se rozhodli jít s dobou a rozjet projekt QR kódů na našich budovách,“ říká místostarosta Mgr. Adam Vážanský.

V první fázi umístí Městská část Praha 9 cedulky na své budovy, aby měli lidé možnost rychle se dostat například na webové stránky školy, zjistit si okamžitě třeba telefonní kontakt nebo program divadla. V budoucnu by se podobné cedulky mohly objevit také například na informačních cedulích kolem naučné stezky nebo třeba i vedle cedulí s názvem ulic.
Pokud se setkáme s pozitivními ohlasy, rádi bychom QR kódy využili také pro potřeby turistů, kteří by díky nim měli možnost stáhnout si informace o lokalitě, v níž se nachází nebo například o historii určitého místa nebo budovy,“ plánuje Adam Vážanský.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek