Devítka se dala do pohybu na Fitness stezce Rokytka

Fitness-stezka-340Městská část Praha 9 s Občanským sdružením Devítka v pohybu v sobotu 26. dubna slavnostně otevřela Fitness stezku Rokytka. Společně tak oba subjekty spustily projekt outdoorových sportovišť v Praze 9.

„Tato akce je pokračováním několikaleté práce Městské části Praha 9, kdy docházelo k postupné revitalizaci okolí Rokytky, budování cyklostezky a v konečné fázi jsme se pustili do budování outdoorových cvičišť, která mají sloužit jak projíždějícím cyklistů, tak i všem obyvatelům Prahy 9, kteří si rádi zasportují na čerstvém vzduchu, v outdoorových sportovištích. Chtěli bychom zkrátka společně s Devítkou v pohybu rozhýbat obyvatele Prahy 9 směrem ke zdravému životnímu stylu, “ říká k tomu starosta Prahy 9 Ing. Jan Jarolím.

Fitness-stezkaNa počátku byla Soutěž o podnikatele Prahy 9, kterou v roce 2011 vyhrál v kategorii Sport, kultura a volný čas pan Roman Valenta a jeho Hammer strength fitness. Stejný člověk později založil Občanské sdružení Devítka v pohybu. Městská část navázala se sportovci komunikaci, protože jejich idea a představy o možnostech sportování v přírodě jsou něčím novým a zajímavým.

„Myšlenka na vytvoření outdoorových cvičišt, se kterou za námi přišli, nás absolutně nadchla. Navíc tihle lidé jsou nadšenci, kteří byli odhodlaní jít do celé věci naplno. Slíbili, že se budou starat o pořádek kolem cvičišť, že zdarma poskytnou lidem odborné poradenství. Proto jsme jim maximálně vyšli vstříc,“ vzpomíná místostarosta Tomáš Portlík.

Přestože při stavbě prvního sportoviště se zkomplikovalo vše, co jen bylo možné, stavba byla dokončena. Postupem času se ukázalo, že lidé opravdu tuto možnost venkovního sportování naplno využívají a Praha 9 se rozhodla v tomto trendu pokračovat, vytvořit v okolí Rokytky příjemná místa určená ke sportu, která však nenarušují ráz krajiny a k tomu ještě splňují vysoké ekologické nároky. V průběhu zhruba dvou let tak vyrostlo v okolí Rokytky v těsné blízkosti cyklostezky, vedoucí od Vysočan až do Hrdlořez, celkem 25 stanovišť, na nichž jsou umístěny dřevěné venkovní cvičební prvky. Tyto prvky jsou vyrobeny z náletových dřevin, a tudíž není třeba na jejich výrobu kácet stromy. Každý ze strojů je originál, což samo o sobě zvyšuje požitek z cvičení na něm. Na druhou stranu je však třeba brát v úvahu, že každý stroj také musí být originálně sestaven a vyvážen.

„Všechny tyhle aspekty dělají z Fitness stezky Rokytka, která je dnes již dostatečně rozsáhlá, aby sloužila široké veřejnosti, něco neobvyklého a originálního a my jsme velmi rádi, že se nám společně s Devítkou v pohybu něco takového podařilo zrealizovat právě u nás v Praze 9,“ říká Tomáš Portlík.

Fitness-stezkaDevítka v pohybu je sdružením, které usiluje o správný životní styl obyvatel Prahy 9 a to celkově a komplexně. Snaží se vytvářet podmínky pro to, aby se lidé potkávali a vytvářeli komunitu a nacházeli v okolí svého bydliště nové přátele.

„Rádi bychom přivedli lidi k aktivnímu trávení volného času při sportu. Díky mimořádné podpoře Městské části Praha 9 jsme získali zázemí pro jedinečný projekt veřejných venkovních tréninků v parcích této městské části. Kdokoliv si bude moci přijít zdarma zacvičit. Každému poradíme jak začít, budeme ho sledovat, podporovat a poradíme s jídelníčkem,“ vysvětluje Roman Valenta z Občanského sdružení Devítka v pohybu.

Fitness-stezkaSlavnostní otevření Fitness stezky Rokytka proběhlo na nejnověji vystavěné cvičební louce v těsné blízkosti cyklostezky u ulice Podkovářská ve Vysočanech. Vedle představení občanského sdružení a samotného projektu byla součástí openingu také prezentace závodu Prague outdoor training cup, který proběhne na podzim, ukázkové tréninky pro všechny věkové kategorie, exhibiční trénink kalistheniky v podání Phoenix Workout . Návštěvníci měli také možnost zúčastnit se výživového semináře a ochutnat jídla vařená v duchu zdravého životního stylu. Na své si přišly také rodiny s dětmi, maminky s kočárky i senioři. Také pro ně byl na akci připraven bohatý program, o který se postaralo například Mateřské centrum Knoflík se svojí Atletikou pro děti.

Tisková zpráva MČ Praha 9

Jeden komentář u “Devítka se dala do pohybu na Fitness stezce Rokytka

  1. Dobrý den, něco takového hledám pro naše město. Mohli byste mi prosím poslat kontakt na výrobce/dodavatele cvičebních prvků? Předem děkuji za případnou odpověď. Březina

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek