Dopravní podnik zavádí nové jízdenky, jejich tisk je navíc levnější

Jízdenky 2012Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zavádí nové tištěné jízdenky, které v těchto dnech přicházejí do distribuce. Obsahují zcela nové bezpečnostní prvky, jako jsou například hologram, QR kód, průsek či speciální chemické barvy. Celkem 21 miliónů kusů jízdenek v rámci jednorázové dodávky, vytiskla Státní tiskárna cenin a jsou o třetinu levnější oproti minulosti, včetně tisku reklamy na zadní stranu vybraných jízdenek. Množství nových jízdenek vystačí do konce roku 2012, od ledna 2013 bude jízdenky dodávat tiskárna vybraná v novém výběrovém řízení.

„V minulosti jsme zaznamenali občasné případy falšování jízdenek, které samozřejmě snižovaly příjmy Dopravního podniku, a proto jsme se rozhodli na jízdenkách zavést nové bezpečnostní prvky, které odpovídají evropským standardům. Navíc jsme oproti předchozímu dodavateli snížili cenu dodávky jízdenek o třetinu a nově jsme zavedli i reklamní potisk na druhou stranu jízdenky,“ uvádí Magdalena Češková, vedoucí ekonomického úseku.

V dodávce jízdenek s novými bezpečnostními prvky bude Dopravní podnik pokračovat i po výběrovém řízení na nového dodavatele jízdenek. V současné době probíhají intenzivní přípravy podkladů pro vyhlášení veřejné zakázky, tak aby mohla být vyhlášena v nejkratším možném termínu. Nová tiskárna bude DPP jízdenky dodávat od 1. ledna 2013.

„Od nové otevřené veřejné zakázky očekáváme možnost dosažení výhodnějších cen, což je zcela v souladu s naší novou strategií hledání vnitřních úspor a zvyšování naší efektivity,“ uvedl Vladimír Lich, generální ředitel Dopravního podniku.

Novými ochrannými prvky budou označeny všechny stávající druhy tištěných jízdenek. Cestující pražskou hromadnou dopravou se budou moci do vyprodání zásob „starých“ jízdenek setkat souběžně s oběma druhy jízdenek.

 

TZ Praha, 16. května 2012

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek