Mikroklima 2012

mikroklima 2012Tradiční akce Mikroklima proběhne 20. září 2012 na náměstí OSN a v jeho okolí.
Letos jsme zvolili za hlavní téma „Pohyb správným směrem“. Je to téma Evropského týdne mobility, v jehož termínu se Mikroklima 2012 také koná.

K tomu se budou vztahovat i nabízené environmentální okruhy. Program je zaměřený na šetrnou dopravu v širších souvislostech. Dozvíte se zde zajímavé informace o kvalitě ovzduší na náměstí OSN a také o vlivu znečištěného ovzduší na lidské zdraví. Návštěvníky jistě zaujme také prezentace elektrokol a elektrických skůtrů. Výraznou novinkou letošního Mikroklima bude oživení ulice Pod Pekárnami. Tento prostor nebude výjimečně patřit parkujících automobilům, ale vám. Najdete zde zahradní kavárnu, instantní květinovou zahrádku a další překvapení. V rámci odpoledního programu vám zástupci Městské části Praha 9 představí připravovaný systém parkovacích zón na Praze 9 a také systém cyklostezek a jejich provázanost. Odborníci vám odpoví na otázky z oblasti třídění a recyklace odpadů nebo na systém nakládání s odpadem v regionu. Pro malé i velké pak připravilo KMC Knofík hýbací program „Hejbni náměstím“. Tvořivé návštěvníky potěší výtvarná dílna „Odrazky jako lízátka“.

Pro základní a střední školy Prahy 9 je určena dopolední část akce Mikroklima. Jednotlivé třídy absolvují krátkou terénní procházku „Přírodou po stopách zaniklého i nového“. Poté žáci ve skupinkách navštíví odborná stanoviště na náměstí OSN. V hlavním tématu mobility se budou věnovat hledání řešení různých dopravních úloh, jako jsou ideální trasy, vhodná propojení, či určení šetrných dopravních prostředků. Odborně akci zajišťuje tradičně České inspekce životního prostředí, Český hydrometeorologický ústav, různé specializované firmy, nezávislí odborníci a nevládní organizace Pražské matky a Krocan, o.s..

Akci Mikroklima pořádá k.a. Křišťál ve spolupráci s Městskou částí Praha 9 s finančním přispěním hlavního města Prahy.

Praktické informace:
Akce je zdarma
Místo konání: Náměstí OSN a ul. Pod pekárnami, metro B – Vysočanská
Zahájení: čtvrtek 20. září od 15 do 18 blok pro veřejnost / od 9 do 13 blok pro školy

Organizátoři a účastníci projektu: organizátor: k. a. Křišťál ve spolupráci s MČ Praha 9. Projekt je realizován ve spolupráci a za odborné účasti České inspekce životního prostředí a Českého hydrometeorologického ústavu, na projektu se podílí občanské iniciativy Pražské matky, Krocan o. s., KMC Knoflík, dále pak společnosti AVE a EKOKOM. Elektorkola představí GUEWER – Praha. NA akci se také podílí Galerie Fenix a Pizzeria * Ristorante La Palma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek