Park Prátelství – Prosek

nahrávám mapu....

Adresa
Park prátelství
Praha 9
Česká republika
Praha
190 00
Česká republika


Park leží v nadmorské výšce 288 – 295 m.n.m. Vznikl podle návrhu architekta Otakara Kuci v letech 1976 – 1983. Soustava rybnícku, vodotecí, s kaskádou a s prstencovou fontánou na nejvyšším míste parku má délku 450 m a celkový objem vody v ní je 1600 – 1800 m3..
V roce 2004 byla tretina parku podél Vysocanské zabrána z duvodu povrchove hloubeného tunelu pro trasu metra do Letnan. Rozsáhlé stavbe musely ustoupit vzrostlá a funkcní výsadba aleje lip na terénním valu a kerový podrost podél Vysocanské.
Po dokoncení stavby metra byl terénní val obnoven a osázen v puvodním rozsahu. Na takto obnovenou cást navázala celková rekonstrukce a revitalizace vodotece a parku, zapocatá v lednu 2008 a financovaná z prostredku rozpoctu Mestské cásti Praha 9 az fondu Evropské unie. Revitalizace byla provedena – opet podle projektu architekta Kuci a architektu z ateliéru „a05 ateliér zahradní a krajinárské architektury“.
V druhové skladbe drevin prevládají lípy malolisté, duby zimní, letní a cervené, jírovce madaly, javory mléce, habry obecné, jeráby. Velmi zajímavé jsou drezovce trojtrnné. Vodní plochy provází vrby, predevším vrba sivá.

Nadcházející události

  • Žádné události v této lokalitě
  • Jeden komentář u “Park Prátelství – Prosek

    1. Zdravím , chci se zeptat od kdy do kdy jsou rybníčky v Parku Přátelství vypuštěné. Díky za odpověd.

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Přesunout se na začátek