Nebojte se plynu, moderní kotle jsou velmi úsporné

praha-prosek.cz_remeslnici_ekomplex_nahledovyCeny zemního plynu sice kolísají, ale přesto není jediný opodstatněný důvod, proč se topení plynem bránit. Pokud máte k dispozici přípojku, pořiďte si moderní plynový kotel a užívejte si cenově dostupného tepla bez zbytečné námahy.

O plynových kotlech nám poskytli cenné informace plynaři a topenáři Praha z řemeslnického cechu EKOMPLEX. Prozradíme vám, podle čeho vybrat správný kotel pro vaše bydlení!

Segment plynových kotlů je poměrně přehledný a snadno pochopitelný. S danou technologií mají čeští uživatelé mnohaleté zkušenosti. Přesto vám možná unikly nejnovější poznatky a netušíte, že současná generace plynových kotlů je na mnohem vyšší úrovni než před lety.

praha-prosek.cz_remeslnici_ekomplex_01

Plynové kotle se obecně dělí na závěsné a stacionární. Ty závěsné jsou kompaktnější, spotřeba plynu je nízká a bez problémů je lze instalovat i do menších bytů (např. do koupelny nebo do kuchyně). Stacionární obvykle disponují vyšším výkonem (a tudíž i větší spotřebu plynu) a mají velmi dlouhou životnost.

Další dělení souvisí se způsobem fungování kotle. Kromě klasických teplovodních jsou na trhu již nějakou dobu také kondenzační kotle, které efektivně využívají teplo z unikajících spalin. Topenáři a plynaři Praha upozorňují, že ani tyto typy kotlů nelze instalovat bez rozmyslu – jsou vhodné především do domů s podlahovým topením nebo objemnějšími radiátory.

praha-prosek.cz_remeslnici_ekomplex_02

Ke klíčovým parametrům, na které byste měli při výběru kotle brát zřetel, patří výkon, účinnost a regulace. Při výměně kotle ve starším domě můžete sáhnout po modelu s nižším výkonem, než měl předchozí typ, protože moderní kotle mají vyšší účinnost. Pro srovnání – u starých kotlů se pohybuje kolem 70 %, u moderních je často vyšší než 90 %. Normovaný stupeň využití kondenzačních kotlů může dosáhnout až na hodnotu 109 %.

Pokud si s výběrem kotle nebudete vědět rady, raději se obraťte na profesionály. Plynaři a topenáři vám doporučí vhodné řešení a postarají se o bezpečné zprovoznění.

PR článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek