O kolik se zdražily pražské byty v předchozím roce?

praha-prosek.cz_finep_cz_nahledovyBytová situace v Praze je alarmující a ceny bytů dosáhly historického maxima. Česká národní banka označuje tuzemské ceny nemovitostí za zcela nadhodnocené a Jan Frait, ředitel samostatného odboru finanční stability ČNB, se nechal slyšet, že nemovitosti v Česku zdražují nejrychleji v Evropě.

Tato nepříznivá situace se promítá i do hypoték. Vysoké ceny bytů představují do budoucna ale značné riziko nejen pro banky, které hypotéky poskytují, ale i pro ty, kteří si na pořízení svého nového vysněného bytu půjčují. Proč je v Praze dlouhodobě málo bytů? Proč developeři nestaví? Černý Petr je na straně establishmentu a našich politiků. Ano! Celý stavební proces brzdí náš stát. Vše je složité a trvá neskutečně dlouho. Zákony nejsou správně nastaveny a úředníci dělají developerům zbytečné průtahy s realizací stavebních povolení.

Nových bytů v Praze je nedostatek, ceny bytů stále rostou
Na konci loňského roku průměrná cena bytů v Praze meziročně vzrostla o 12,4 procenta na neuvěřitelných 95 600 korun za m². Tempo růstu cen se sice v porovnání se stavem v půlce roku 2017 zpomalilo, bylo zhruba poloviční, ale ceny i v roce 2018 neustále rostou. Nejdražším městským obvodem zůstává stále Praha 1, kde se průměrná cena vyšplhala na 211 100 korun za m². Nejlevnější byty ke koupi byly na konci loňského roku na Praze 4, kde jste si mohli koupit byt za „pouhých“ 74 800 korun za m². Tyto výsledky odborníky nijak nepřekvapují a předpokládají, že díky nedostatečné výstavbě, ceny stále porostou. Dle odhadů již nyní překročily magickou hranici 100 000 korun za m². Je také velmi znepokojivé, že developerských projektů v Praze, ve fázi před výstavbou, je nyní také velmi málo. Bohužel na tuto situaci nedoplatí naše politická reprezentace, ale především mladí lidé, kteří by měli zájem v Praze bydlet.

praha-prosek.cz_finep_cz_01 Rezidenční projekt Kaskády Barrandov nabízí překrásné bydlení na Praze 5.

Jaké jsou nyní možnosti bydlení v Praze
Společnost FINEP má ve své nabídce pro vás připraveny nové byty v Praze v atraktivních lokalitách, které jsou ihned k nastěhování. Objevte developerské projekty v Praze 5 – Kaskády Barrandov či byty v Britské čtvrti Stodůlkách. Společnost FINEP však nenabízí nové byty jen na Praze 5. V jejich nabídce najdete také ihned k nastěhování byty na Praze 10 v Hostivaři, v atraktivní lokalitě Nad Přehradou nedaleko Hostivařské přehrady. Zde můžete bydlet v klidné čtvrti s velice dobrou dostupností do centra Prahy. Nové byty společnosti FINEP však najdete i nedaleko ve Štěrboholech, kde vzniká nová rezidenční čtvrť mezi Štěrboholy a Dolními Měcholupy nedaleko parku Hrušov. Nové bydlení společnosti FINEP v Praze najdete i na velmi oblíbeném Proseku, který se za poslední léta proměnil téměř k nepoznání.

Uvažujte v Praze o rodinném domu?
I s tímto rozhodnutím vám může být společnost FINEP nápomocna. V současnosti nabízí rodinné domy ve dvou pražských lokalitách. Na Praze 5 je to unikátní rezidenční projekt rodinné domy Britská čtvrť ve Stodůlkách, kde právě vzniká nové Západní město Prahy. Rodinné domy o dispozicích 5+kk jsou chytře řešeny s důrazem na praktické bydlení a váš vysoký komfort. Další možností, jak získat rodinný dům v Praze, je navštívit lokalitu Malý háj ve Štěrboholech. Zde najdete řadové rodinné domy s dispozicemi 4+kk, které jsou citlivě zasazeny do stávající zástavby.

praha-prosek.cz_finep_cz_02 Nové moderní rodinné domy na Praze 5 ve Stodůlkách jsou součástí projektu Britská čtvrť.

Kontaktujte společnost FINEP ještě dnes. Byty i rodinné domy jsou připraveny ihned k nastěhování. Na stránkách FINEP najdete veškeré informace, co budete potřebovat, včetně cen, dispozic a financování.

PR článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek