Opencard – Opozdilcům pomůže expresní výdej

OpenCardLidé, kteří si ještě nestihli zařídit čipovou kartu Prahy opencard a chtějí roční kupon na Pražskou integrovanou dopravu (PID), mají ještě šanci. Pomohou jim přepážky pro expresní výdej osobních opencard ve Škodově paláci a Paláci Adria v Praze 1.

„Vzhledem k tomu, že se blíží konec prodeje ročních kuponů PID, očekáváme zvýšený zájem lidí o opencard. Prodej ročního jízdného bude ukončen k 31. lednu, což v praxi znamená, že ještě do tohoto data je možné kupon zakoupit. Je ovšem nezbytné mít již vydánu kartu opencard. Jestliže to někdo nestihl, může využít možnosti vydání karty na počkání,“ upozorňuje mluvčí projektu Martin Opatrný.

Vydání osobní karty opencard s bezkontaktním čipem na počkání trvá zhruba 10 minut a je zpoplatněno částkou 400 Kč.

„Této možnosti mohou také využít lidé, kteří již opencard mají, ale řeší v rámci reklamce například její nefunkčnost nebo chybný potisk. Jestliže bude tato reklamace uznaná jako oprávněná, tzn., že chyba byla na straně výrobce, expresní vydání karty bude zdarma. V opačném případě sice bude zpoplatněno, ale lidé stihnou nákup zvýhodněného ročního kuponu PID,“ vysvětluje dále Opatrný.

Podmínky pro vydání karty na počkání jsou totožné jako u běžné žádosti, tzn., je nutné vyplnit příslušné formuláře (Žádost o vydání karty opencard a Souhlas se zpracováním osobních údajů), odevzdat společně s průkazovou fotografií a prokázat se průkazem totožnosti.

Martin Opatrný

tiskový mluvčí projektu opencard

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek