Pochod Prahy 9 podél Rokytky

pochod-mapkaDevítka se cíleně rozhodla podpořit zdravou pohybovou aktivitu svých občanů i jejich znalost konkrétní lokality. Poprvé se proto letos uskuteční společný pochod na jedné ze dvou naučných stezek, které devátá městská část v minulosti vybudovala.

„Pojďte s námi“! zve veřejnost místostarosta Mgr. Adam Vážanský.

Ve středu 5. září se sejdeme u zastávky MHD „Pod Táborem“, bus č. 109,183, 195, 197. Start „Pochodu Prahy 9 podél Rokytky“ je od 15 do 18 hodin.

Zhruba 6ti kilometrová trasa povede z Hrdlořez do Vysočan, její organizační zabezpečení bude zajišťovat Oddíl turistiky TJ Praga. Pro účastníky připravila MČ P 9 ve vztahu k naučné stezce zajímavý soutěžní kvíz, správné odpovědi budou odměněny Galerií Fenix, v níž pochod končí. Pro všechny účastníky pak radnice zajistila na závěr ještě občerstvení.

Celou cestu jdeme po trase naučné stezky, značené zelenou úhlopříčkou v bílém čtverci. Přejdeme po přechodu na druhou stranu Českobrodské ulice a jdeme vlevo. Zahneme vpravo do Hrdlořezské ulice a jdeme po pravém břehu po proudu Rokytky. Ulice Pod Smetankou se změní ve vozovou cestu. Jdeme lesem a pak podle zahrádkářské osady. Podejdeme železniční mosty a pokračujeme pěšinou přes louku při břehu potoka. Cesta vstoupí do lesa a jde po břehu. Vlevo přes potok, proti schodům vpravo je lávka se zábradlím, vedoucí na břeh Hořejšího rybníku. Mineme ji a pokračujeme podle Rokytky. Nyní jdeme pod Průmyslovou ulicí. Přijdeme k železobetonové lávce přes Rokytku, po níž vede i cyklistická trasa značená modrým pruhem mezi žlutými pruhy. Lávku přejdeme a pokračujeme přes holou plochu k závoře. Podejdeme most, zahneme vlevo a vystoupíme po schodech na těleso bývalé železniční vlečky, kde je nyní cyklostezka. Zahneme vlevo, přejdeme po mostě nad Rokytou a Poděbradskou ulicí a za mostem sejdeme vlevo po schodech. Jsme opět na pravém břehu Rokytky. Pokračujeme pěšinou po jejím břehu.Podejdeme těleso bývalé vlečky a pokračujeme stále po břehu potoka. Přijdeme k ragbyovému hřišti RC Praga Rugby. Zde je kontrola a možnost občerstvení. Pokračujeme po proudu potoka. Cesta se změní v asfaltovou. Asfaltová cesta zahne vpravo do ulice Za Lidovým domem, kterou celou projdeme. Pokračujeme šikmo vpravo do ulice Nemocniční. Podle hřiště Sokolu Vysočany zahneme vlevo do ulice Zákostelní, která se zahýbá doprava. Podle budovy základní školy zahneme vlevo do ulice Špitálská. Pak zahneme vpravo do ulice Prouzova. Z ní odbočíme vlevo na parkovou cestu vedoucí k podchodu stanice metra Vysočanská. Zde končí (nebo spíše začíná) naučná stezka. Podchodem se dostaneme do nákupního centra Galerie Fénix, kde je cíl.

Připravil Klub turistů TJ Praga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek