Praha 9 počtvrté ocenila své občany a významné osobnosti

Městská část Praha 9 předala ocenění významným osobnostem. Předávání cen občanům Prahy 9 za jejich celoživotní dílo nebo záslužné činy se již stává tradicí a letos se uskutečnilo počtvrté. Slavnostní akt proběhl 10. září v Obřadní síni historické budovy radnice.

Vážené spoluobčany a další hosty přivítal zástupce starosty Městské části Praha 9 Mgr. Adam Vážanský, který vyjádřil hluboké uznání všem oceňovaným. „Těší mne, že mohu být teď, alespoň chvíli v tak skvělé společnosti tak výjimečných lidí. Představují pro mne prostřednictvím svých osobních výkonů, statečných postojů a obětavých přístupů, pevnou morální autoritu. Jejich společnou charakteristikou je typická skromnost a pokora. Nepotrpí si na velká slova a formální gesta. Chtěl bych proto dodat, že tu jsou na základě podnětů a návrhů, podaných přímo jednotlivými občany, kteří tak mají základní podíl na tom, že máme možnost vyjádřit jim projev své úcty a po zásluze je ocenit,“ řekl úvodem.

Praha 9 uděluje svým občanům čtyři možná ocenění – Čestné občanství, Cenu Městské části Praha 9, Cenu starosty a Záštitu starosty. Letos devítka rozdala celkem šest ocenění v těchto kategoriích.

Cenu Starosty Městské části Praha 9 udělila panu Jiřímu Krejčímu za jeho celoživotní dílo v oblasti hudby. Stejná cena byla udělena panu Romanu Holkovi za jeho přínos pro Prahu 9 v oblasti šíření lidových tradic a třetím oceněným v této kategorii je pan Roman Hoško za celoživotní zásluhy při výkonu povolání v řadách policie.

Cena městské části Praha 9 byla v letošním roce udělena panu Zdeňku Kopencovi za hrdinské a záslužné činy. Další oceněnou v této kategorii je letos paní Marta Landová za celoživotní dílo v oblasti šíření lidových tradic. Tato cena byla udělena také panu Ivanu Kieslingerovi za celoživotní zásluhy v boji proti fašismu i komunismu.

Tisková zpráva MČ Praha 9

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek