DomůTiskové zprávyPraha 9 pro své občany připravuje 287 nových míst v mateřinkách

Komentáře

Praha 9 pro své občany připravuje 287 nových míst v mateřinkách — 4 komentáře

  1. Já jsem spíš zvědavá, zda to už konečně přestane na Praze 9 fungovat tak, že pokud chcete dostat dítě do státní školky, musíte být buď samoživitelka a nebo poskytovat „sponzorské dary“ a nebo uplácet ředitelky školek. My jsme to tak s manželem neudělali a tak naše prvorozená dcera nepůjde do školky ani v pěti letech. Letos jsme místo zápisu raději jeli na hory, aby byly děti na čerstvém vzduchu a já se zase měsíc nenervovala, že nám naše dítě nevezmou. Třetí rok neúspěšného žádání o místo ve státní školce už bych opravdu nesla těžce. Ještě, že máme prarodiče ochotné hlídat. Kdybych se teď měla rozhodovat, zda si koupíme byt na Praze 9, UŽ NIKDY bych to neudělala. Teď KONEČNĚ budou školky, zase bude problém se základními školami. 50 dětí ve třídě??

  2. Já jsem spíš zvědavá, zda to už konečně přestane na Praze 9 fungovat tak, že pokud chcete dostat dítě do státní školky, musíte být buď samoživitelka a nebo poskytovat „sponzorské dary“ a nebo uplácet ředitelky školek. My jsme to tak s manželem neudělali a tak naše prvorozená dcera nepůjde do školky ani v pěti letech. Letos jsme místo zápisu raději jeli na hory, aby byly děti na čerstvém vzduchu a já se zase měsíc nenervovala, že nám naše dítě nevezmou. Třetí rok neúspěšného žádání o místo ve státní školce už bych opravdu nesla těžce. Ještě, že máme prarodiče ochotné hlídat. Kdybych se teď měla rozhodovat, zda si koupíme byt na Praze 9, UŽ NIKDY bych to neudělala. Teď KONEČNĚ budou školky, zase bude problém se základními školami. 50 dětí ve třídě??

  3. Jsem zvědavá, jestli dostanu dceru aspoň do jedné z „nových“ školek nebo budou jako ostatní opět plné dětí, které mají odklad před zahájením povinné školní docházky..páč bodově splňujeme snad jen jeden bod a to trvalý pobyt…. Nevím proč, ale ještě nejsou ty školky ani dostavěné a už mi stoupá adrenalin z představy „konkurzního zápisu“ malého 3letého dítěte do MŠ… Je snad lepší brát do školek opravdu malé děti a né ty, které pro „pohodu“ mají odklad…. Jak pak mají rodiče po skončení RD nastoupit zpátky do práce (mají-li ještě v té době nějakou), když jsou školky plné dětí 6let věku???

  4. Jsem zvědavá, jestli dostanu dceru aspoň do jedné z „nových“ školek nebo budou jako ostatní opět plné dětí, které mají odklad před zahájením povinné školní docházky..páč bodově splňujeme snad jen jeden bod a to trvalý pobyt…. Nevím proč, ale ještě nejsou ty školky ani dostavěné a už mi stoupá adrenalin z představy „konkurzního zápisu“ malého 3letého dítěte do MŠ… Je snad lepší brát do školek opravdu malé děti a né ty, které pro „pohodu“ mají odklad…. Jak pak mají rodiče po skončení RD nastoupit zpátky do práce (mají-li ještě v té době nějakou), když jsou školky plné dětí 6let věku???

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *