Rekonstrukce budovy Obvodního ředitelství MP Praha 9

Obvodního ředitelství MP Praha 9V pondělí 11. října byl slavnostně otevřen zrekonstruovaný objekt Obvodního ředitelství Městské policie Praha 9 ve Veltruské ulici č. 576 na Proseku.

Budova, ve které Obvodní ředitelství MP Praha 9 sídlí, je typickou součástí původní prosecké panelové zástavby. Po vzniku Městské policie v Praze v r. 1992 jí Úřad MČ Praha 9 tady poskytl část prostor pro Obvodní velitelství pro Prahu 9. Postupně byly pro personálně rostoucí městskou polici uvolňovány další prostory, v letech 2000-2001 se uskutečnila také dílčí rekonstrukce tohoto objektu.V r. 2008 byl převeden do majetku MHMP a poté jako celek poskytnut do užívání Městské policii. Rekonstrukce celé budovy proběhla v průběhu let 2009 a 2010.

Zásadně bylo přestavěno operační středisko, ve kterém je nyní umístěna monitorová stěna s výstupy městského kamerového systému i systému vnitřních bezpečnostních kamer. Zvětšením prostoru bylo dosaženo celkového zpřehlednění tohoto pracoviště a současně sem byly umístěny všechny využívané technologie. Výrazným přínosem bylo rovněž vytvoření nové perspektivní strukturované datové sítě pro provoz výpočetní techniky.

„Občané jistě také uvítají nové pracoviště s vhodnějším samostatným vchodem pro vyřizování přestupků, ve kterém byl oddělen prostor pro zpracování přestupků a pro projednávání přestupků s přestupci“, připomíná starosta „devítky“ ing. Jan Jarolím.

Závěrem připomeňme, že velikost území spadajícího do působnosti OŘ MP Praha 9 přesahuje 45 čtverečních kilometrů, tedy zhruba desetinu z celého území metropole. S rostoucím rozsahem úkolů MP na dynamicky se rozvíjejícím území bylo v zájmu udržení bezpečnostní situace a stavu veřejného pořádku nezbytné průběžné navýšení počtu z původních 44 strážníků na současných 92 , počet původně šesti okrskářů vzrostl na dnešních 35 strážníků -okrskářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek