Rentgenové centrum

zdrav

15.1.2008 se na Poliklinice Prosek konalo slavnostní otevření zmodernizovaného rentgenového centra, které tak bude pacientům nabízet rychlejší a kvalitnější služby.
Dvě rentgenová pracoviště byla vybavena novým zařízením pro nepřímou digitalizaci, což znamená, že lékař má snímek okamžitě k dispozici na svém počítači. Odpadá nepříjemná práce v temné komoře, pacient nemusí čekat, až mu laborant po vyvolání sdělí, zda je snímek pro stanovení diagnózy vůbec použitelný, a hlavně – obraz lze různě upravovat, což dovoluje získat daleko dokonalejší a přesnější diagnózu než tomu bylo u analogových obrázků.

Investice za 3,5 milionu korun se mohla uskutečnit díky tomu, že prosecká poliklinika je zisková i přesto, že je v současnosti příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je MČ Praha 9. V letošním roce by se její status měl změnit na obchodní společnost, což by mělo vést k dalšímu zkvalitňování poskytovaných služeb.

Slavnostního aktu se zúčastnili starosta MČ Praha 9 Ing. Jan Jarolím a místostarostka pro oblast zdravotnictví Mgr. Eva Gorčíková

Praha 9

16.1.2008 TISKOVÁ ZPRÁVA

zdrav

zdrav

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek