Ve čtvrtek bude padat sníh na kostel sv. Václava

Sníh a rampouchyVe čtvrtek 12. května ve večerních hodinách, mezi 21 – 22 hodinou, bude na Kostele sv. Václava v Praze na Proseku probíhat zkouška unikátní multimediální umělecké projekce nazvané „VÁNOČNÍ ODYSEA – VIDEOMAPPING“.

Projekt připravovaný autorkou, Zdeňkou Čechovou, je realizován v technické spolupráci se studenty ČVUT v Praze a s podporou Městské části Praha 9. Premiéra bude uvedena v pro-sinci t.r., u příležitosti varhanního koncertu v Kostele sv. Václava na Proseku.

Diváci budou moci, díky monumentální projekci, shlédnout zimní scenérie, včetně kreseb ledových květů. Projít tajemnými chodbami Proseckého podzemí, obrazově nahlédnout do interiéru kostela, připomenout si významnou osobnost sv. Václava,… Závěrečnou část projektu věnovala autorka slavnostní atmosféře Vánoc.

Projekt plný obrazových scén, protkaný množstvím animací a počítačových efektů, je doprovázen podmanivou hudbou našeho současného hudebního skladatele, Miroslava Vobořila.

Multimediální umělkyně, režisérka a choreografka, Dr. Zdeňka Čechová, tímto projektem navazuje na své úspěšné realizace uměleckých projektů, které vytvořila pro Zpívající fontánu v Mariánských Lázních a především pro Křižíkovu fontánu v Praze a na audiovizuální projekce uměleckého projektu „BETLÉMSKÁ ODYSEA – VIDEOMAPPING“, který vytvořila na Betlémskou kapli v Praze, u příležitosti 600. výročí upálení Mistra Jana Husa.

Dr. Zdeňka Čechová
Prezidentka Unie českých počítačových a multimediálních umělců.
Autorka a producentka projektu VÁNOČNÍ ODYSEA – VIDEOMAPPING.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek