XXII. SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ NA PROSEKU

kolotočPřijměte pozvání Městské části Praha 9 na XXII. ročník Svatováclavské pouti na Proseku.
22. a 23. září 2012 v okolí kostela sv. Václava

Program
Hlavní pódium:
SOBOTA 22. 9.

11, 00 RHYTHMIC PEOPLE – ZUŠ Prosek

Začínající kapela žáků , studentů a jejich hostů z oddělení populární hudby ZUŠ Prosek. Je každoroční tradicí, že na úvod pouti se představí „domácí“ kapela z umělecké školy Prosek, která již vychovala řadu úspěšných muzikantů.

12, 30 ŽIŽKOVANKA a její hosté

Jeden z nejstarších staropražských dechových orchestrů. V letošním roce Žižkovanka kapelníka Petra Soviče hraje svou 41. sezónu, a to je bezpochyby úctyhodná vizitka. Dechovka byla založena kapelníkem Josefem Jelínkem v září roku 1971 v závodním klubu oceláren ČKD v Praze 9 – Vysočanech. Orchestr působil za svou existenci na mnoha místech po celé ČR i v zahraničí. První stálou scénu v Praze měla Žižkovanka v Hotelu Tichý v Praze 3 na Žižkově.

Po odchodu kapelníka Josefa Jelínka /2008/ do penze, nastoupil na jeho místo zpěvák a trumpetista Petr Sovič. Pod taktovkou nového kapelníka dochází k výrazným změnám nejen ve složení orchestru, ale také v jeho tvůrčí činnosti. Žižkovanka se zařadila mezi profesionální orchestry. Dlouholeté zkušenosti hudebníků v kombinaci s novou, mladou posilou Vám slibují kvalitní hudební zážitek.

14, 00 Slavnostní zahájení

Vinařské družstvo sv.Václav přináší košt vína z letošní úrody. Průvod v historických krojích přichází z vysočanské vinice Máchalka na hlavní podium. Starosta Prahy 9 Ing. Jan Jarolím spolu se sponzory oficiálně zahájí XXII. Svatováclavskou pouť na Proseku a XIII. Vysočanské vinobraní.

14, 40 JAROSLAV UHLÍŘ s kapelou

Návštěvníkům poutě nabídneme opravdovou hudební lahůdku, a to koncertní program největších hitů, ve kterém vystupuje Jaroslav Uhlíř společně se skvělou doprovodnou kapelou v klasickém rockovém složení. Diváci se mohou těšit na nezapomenutelné písničky, které za posledních 40 let vytvořil J. Uhlíř převážně ve spolupráci se Z. Svěrákem jako jsou „Holubí dům“ , „Severní vítr“ , „Ani k stáru“ , „Není nutno“ atd.

16, 00 CIRKUS NAVRÁTIL – drezúra zvířat, soutěž o lístky

16, 30 PONOŽKY PANA SEMTAMŤUKA

Ponožky pana Semtamťuka je těžké napasovat do nějaké hudební šablony, od začátku své existence kráčí bez zábran napříč hudebními styly a s nějakým žánrovým zařazením si hlavu ani nic jinýho nelámou. A tak na procházce s nimi můžete uslyšet jazz, folk, hospodskej šraml, ozvěny world-music, westernu, skáčka i rocku, to vše dodáno v jednom originálním balení. Spojuje je hravost a nápaditost autora všech skladeb frontmana Tomáše Suchého. Jeho stylová rozmanitost a nakažlivá radost z muzicírování, to je základ úspěchu Ponožek. Napsat jednoduchou písničku s hitovými ambicemi, a pak je úplně jedno, zda dá skladbě trampský, dixielandový, folkový, swingový nebo rockový kabát. Texty většinou vycházejí ze života, zachycují pocity nebo krátké příběhy. Nechybí jim humor, ale ani mírná skepse a deziluze. Ponožkám to šlape výborně, nástroje jsou nápaditě zaranžovány, kromě kytar dostává velký prostor banjo, akordeon, trubka nebo tuba. Jejich hudba ve Vás dokáže vždycky vyvolat dobrou náladu, pohodu a navodit skvělý hudební zážitek.

17, 30 JOŽKA ŠMUKAŘ a cimbálová muzika

Během své dlouholeté kariéry profesionálního zpěváka spolupracuje především s cimbálovými a dechovými orchestry. K srdci mu přirostla lidová písnička, která vyniká právě u cimbálu. Uslyšíte lidovky nejen ze čtyř moravských regionů – z Podluží, hanáckého Slovácka, Horňácka a Hradišťska, ale i ostatní repertoár od popu, swingu a evergreenů až po dechovku, to vše s Jožkovou „malou kapelou“ – cimbálovou muzikou

 

NEDĚLE 23. 9.

10, 00 HOT WINGS

Kapela navázala na činnost dnes již velmi známé skupiny „DIXIEBOYS“,ale změnila poměrně podstatně repertoárové a stylové zaměření. Repertoárové spektrum souboru je velmi široké, od tradičního jazzu přes swingový standard, až po současné trendy pop-rockové scény. Soubor zvítězil v celostátní soutěži jazzových souborů, v pražském kole získal první místo. Představí se osmičlenná kapela mladých muzikantů jejichž repertoár zahrnuje kromě tanečních melodií i známé starší a moderní hity. Hrají s radostí a optimismem, spokojení posluchači jsou pro ně tou největší odměnou. Repertoár souboru aranžuje a soubor vede učitel

ZUŠ Prosek pan František Horký. Soubor již úspěšně účinkoval na mnoha mimoškolních akcích.

11, 30 LIDOVÁ MUZIKA

Lidová muzika nabízí pestrý program za doprovodu cimbálu a tanečníků s písněmi, tanci a hudebními sóly z regionů Čech, Moravy a Slovenska. Čerpá z repertoáru bývalého Československého státního souboru písní a tanců,který byl od počátku koncipován jako reprezentační těleso. Odtud pramení různorodost a široký záběr v dramaturgii tohoto souboru, který tak uvádí na scénu také folklór našich sousedů.

12, 30 PLZENŠTÍ HELIGÓNKÁŘI

Pro střední a starší generaci k poslechu a tanci zahrají Plzeňští heligónkáři. Heligónkáři datují založení své skupiny

v r. 2000. Skupina se postupně formovala, střídali se různí hráči. V dubnu 2001 byla ustavena kapela Plzeňských heligónkářů a zvolen kapelník Ing. Josef David. Z repertoáru zazní lidové písničky, ale také skladby tanečního charakteru, např. tanga, valsy.

13, 45 PAVEL KOŽÍŠEK „ MAGIE A KOUZLA“

Originální představení iluzionisty Pavla Kožíška, neuvěřitelná kouzla a perfektní zábava nejen pro děti. Pojďte si hrát na kouzelníky jako Harry Potter a naučíte se také sami kouzlit!

15, 00 TĚŽKEJ POKONDR

České pěvecké duo tvořené od roku 1995 moderátory rádia Evropa 2 Romanem Ondráčkem a Milošem Pokorným, které interpretuje známé zahraniční i české skladby popové hudby od šedesátých let až do současnosti. Autorem většiny jejich textů je lídr skupiny Tři sestry Lou Fanánek Hagen.

16, 00 KATAPULT

Legenda české hudební scény, která vzniká v roce 1975. Žánrově se pohybuje se na pomezí hard a pop rocku. Zakladatelem a vůdčí osobností je kytarista a zpěvák Olda Říha. Katapult za svou dlouhou a úspěšnou historii odehrál cca 7000 koncertů a v prodeji hudebních nosičů se mezi českými kapelami zařadil na druhé místo za Olympic. Skupina se po celou dobu své existence potýkala s „nepřízní“ osudu. Vše vyvrcholilo r. 2009, kdy zůstává Olda Říha sám . . . Neustávající zájem o písničky Katapultu, vlastní nezměrné úsilí a šťastná volba nových muzikantů umožnili Oldovi postavit na nohy „nový“ Katapult. Hned v r. 2010 slaví Katapult návrat na rockovou scénu v plném rozsahu. Zveme Vás na vystoupení, ať se můžete potěšit a zavzpomínat na skvělé „fláky“ a přesvědčit se, že jim to zase šlape!

 

Dobový program u kostela sv. Václava

Po oba dny Herold svým hlasem i údery do vojenského bubnu provází programem a informuje, co se bude dít . . .

Kejklíř, fakírské Duo Karson – magické výstupy s ohněm, střepy a obrovskými hady okoření zábavný program o tajemnou atmosféru umění z dalekých krajin. Show, ve které vzhlédnete kouzla s ohněm, tance s ohnivými vějíři, lany, jiskřícími řetězy, polykání a chrlení ohňů. Žonglér Michal, dobové tance – gotické tance, mystické tance, tance rustikální, ohnivý tanec i noblesní tance renesanční. Brémští cirkusanti aneb recyklovaná pohádka – příběh o starých cirkusových zvířátkách, zlém principálovi, krvelačných loupežnících.

Dell Arte -postava na chůdách s obříma rukama prochází volně mezi diváky. Dobová hudební skupina Musica Canora, shš Memento Mori a dva komponované pořady. Pěší turnaj rytířů v plné zbroji o růži krásné dámy a výpravná komedie ze středověku v rytířských zbrojích, plná šermu a dějových zvratů.

Atrakce pro děti ve středověkém stylu – dobývání hradu, lov na medvěda, hladový mnich, střelba na rytíře. Soutěž pro děti pod názvem „Hledání pokladu sv.Václava“.

Doprovodný program:

TVOŘIVÉ DÍLNY pro všechny pod širým nebem, kteří rádi vytváří z ničeho NĚCO !Dílny jsou připraveny v blízkosti fary kostela sv.Václava v sobotu i neděli od 11.00 – 17.00.

POHÁDKOVÁ ZAHRADA – pohádky pro nejmenší v zahradě TJ Sokol Prosek
So: 11:10 – Vodnická pohádka Ne : 11:10 – O třech kůzlátkách
13:10 – Zvířátka a loupežníci 13:20 – Kocourkov
16:10 – Princezna a drak 15:40 – Trakař absurdních pohádek

KONCERT v kostele sv.Václava /so – 19h/- varhany /R.Fuchs/ a zpěv /P.Švestková/

Pouťové atrakce, občerstvení, stánkový prodej.

Změna programu vyhrazena !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek