Zelené město stírá hranice

25. dubna proběhla na rozhraní dvou městských částí, Prahy 9 a Prahy 3 na Jarově, velká sláva. Symbolicky se tu pokládal základní kámen k ojedinělému bytovému projektu nazvanému „Zelené město“. Jeho mimořádnost spočívá nejen v jeho rozsáhlosti – rozkládá se na ploše 15 hektarů na obou svazích mělkého údolí pod vrchem zvaným Třešňovka, kde byla dříve zahrádkářská kolonie, ale i v jeho charakteru. Více jak polovinu této plochy totiž zabere nový lesopark, který doplní již existující ovocný sad na vrcholu Třešňovky. Noví obyvatelé se tak nastěhují do zelené oázy, s níž budou všechny plánované byty maximálně propojeny. Výjimečnost projektu, jehož investorem je společnost Lighthouse Group, dodává i skutečnost, že se rozkládá na hranicích dvou městských částí, takže po dokončení obě části symbolicky propojí, protože developer počítá s výstavbou jak obchodního centra, tak i mateřské školky, které budou využívat obyvatelé Prahy 3 i Prahy 9.

„Toho, že investor tohoto krásného projektu postaví i mateřskou školku, si velice vážíme, protože to nebývá u většiny nových víceúčelových či bytových komplexů zvykem,“ uvedl starosta MČ Praha 9 Jan Jarolím.

Zelené město svou výjimečnost obrovské nezastavěné plochy uprostřed města získalo díky dlouze se táhnoucím restitučním sporům. Celkem zde vznikne 28 samostatných šestipodlažních domů, které doplní dva jedenáctipodlažní objekty.

Výstavba celého projektu je plánována ve dvou etapách. První byla zahájena již v prosinci loňského roku. Nabídne celkem 432 bytů v 17 domech na jižním svahu údolí. První obyvatelé se sem budou moci stěhovat již na podzim roku 2009. Celá první etapa by měla být dokončena na podzim roku 2010. Druhá etapa na protějším severním svahu nabídne asi 400 bytových jednotek ve 13 domech


MČ Praha 9  30.4.2008  TISKOVÁ ZPRÁVA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek